Jak oszczędzać robiąc zakupy spożywcze ?

Supermarkety są sprytne i pomagają wydawać klientom ciężko zarobione pieniądze w zastraszającym tempie. Nic więc dziwnego, że niektórzy z nas decydują się na zakupy online, gdzie często towary mają niższą marżę. Statystyki dowodzą, że Polak wydaje rocznie na jedzenie średnio 5000 zł co nie stanowi małej sumy pieniędzy. Są jednak sposoby dzięki którym można zminimalizować stratę niepotrzebnego grosza, pozwalając przy tym zaoszczędzić.

Planowanie posiłków jest jednym ze skutecznych sposobów oszczędzania. Dzięki temu zapobiegniesz marnowaniu się żywności i będziesz miał wszystko pod kontrolą. Przed każdym pobytem w supermarkecie zrób szczegółową listę zakupów. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego towaru w koszyku. Podczas robienia zakupów sprawdzaj dokładnie każdy produkt pod kątem daty ważności. Po co kupować coś , co zaraz wyląduje w koszu ?

To niesamowite ile można stworzyć posiłków z jednego kurczaka. Risotto, pieczeń, spaghetti czy pyszne curry zagwarantują uczucie sytości na cały dzień ! Pysznie, tanio i zdrowo!

Istnieje błędne przekonanie, że towar w promocyjnych cenach jest stary i nieświeży. Korzystaj do woli z promocji i rabatów, ponieważ możesz na tym wiele oszczędzić. Rabaty możesz śledzić w gazetach lub zapisując się do newsletteru i być z nimi na bieżąco. Jeżeli robisz zakupy w hipermarketach, to gazetka Auchan na pewno pomoże oszczędzić Ci sporo zaoszczędzić podczas zakupów.

Wybieraj tylko zdrową żywność , która jest znacznie tańsza niż przetworzone chemicznie produkty. Według badań, przeprowadzonych przez Amerykańską firmę dietetyczną, wynika, że osoby , które przeszły na dietę powiększyły zasoby własnego portfela. Zastąp więc drogie gazowane napoje - wodą źródlaną z dodatkiem soku truskawkowego. Zapamiętaj ! Wartość odżywcza = cena – im mniej wartościowy produkt, tym więcej kosztuje.

Zbierając składniki do różnych dań wypróbuj mrożonki , zamiast świeżych owoców czy warzyw. Są one tańsze i bardzo pożywne - nie tracą swoich cennych właściwości. Kupując świeże warzywa na straganie przechowuj je w lodówce , dzięki czemu dłużej utrzymają świeżość i smak.

Stosując powyższe wskazówki i wykazując odrobinę sprytu przy kupnie żywności zaczniesz oszczędzać pieniądze, aby przeznaczyć je na inne cele w życiu.

 

Ulice handlowe polskich...

Analiza statystyczna wykonana przez lidera w branży nieruchomości NP Paribas...

Ponadczasowe, bo białe.

Moda na kolorowe ubrania jest przemijająca. Jednego sezonu hitem są pastelowe...

Zobacz także

Sklep górski e-moko